Yellow & Blue Mleté olivové mýdlo na praní 200 g

Mleté olivové mýdlo doporučujeme zejména pro praní dětského oblečení, jemného prádla (hedvábí, vlna) a oblečení pro osoby s citlivou pokožkou. Neobsahuje palmový olej ani živočišné složky. V teplé vodě se snadno rozpouští. Vhodné pro praní v ruce i v pračce, výrobu mýdlového slizu, čištění dřevěných povrchů a mytí nádobí.

Skladem
Kód: 106
129 Kč –10 % 116 Kč
Kategorie: Eko Praní
mlete olivove mydlo pap sacek 200 g 03200 0001 bile samo w
Akce
129 Kč –10 %

Co je to, jak to funguje

Naše veganské olivové mýdlo se vyrábí z čistého řeckého olivového oleje pocházejícího z oblasti Kalamati. Olivový olej obsahuje mastné kyseliny, po přidání zásady (hydroxid sodný nebo draselný) dochází k tzv. saponifikaci - zmýdlovatění. Mýdlo snižuje povrchové napětí vody a tím pomáhá rozpouštět nečistoty - proto je už od pradávna nejlepším přítelem všech hospodyněk. Na rozdíl od řady podobných produktů na trhu naše mýdlo neobsahuje palmový olej. Pro ekologické praní bez chemické parfemace, optických zjasňovačů, barviv i živočisných produktů.

K čemu se používá


Praní:

pro všechny druhy a barvy prádla

výborná volba pro dětské a nejjemnější prádlo (hedvábí a vlna)

vhodné pro alergiky a všechny s jemnou či citlivou pokožkou (druhá volba po mýdlových ořeších)

pro ruční praní i do pračky při teplotách od 40 °C

vhodné k výrobě mýdlového slizu.

Úklid:

lze využít i pro mytí veškerých dřevěných povrchů v domácnosti a k ručnímu umývání nádobí

Jak se používá

pro ruční praní (cca 20 granů na prací lázeň)

pro praní v automatických pračkách (cca 20 g na 4-5 kg prádla, při tvrdé vodě až dvojnásobek; rozpusťte v teplé vodě a přidejte k prádlu do bubnu pračky)

Na co si dát pozor


Praní s mýdlovým slizem ve tvrdé vodě

Pokud máte tvrdou vodu (můžete zjistit pomocí testovacího pásku), nemusí být výsledky praní s mýdlovým slizem uspokojivé, protože mýdlové složky se v tvrdé vodě sráží s minerálními látkami a spolu s nečistotou zůstávají ve vláknech prádla. Prádlo pak vypadá zapraně/zašedle.

V tomto případě můžete experimentovat s receptem na mýdlový sliz, konkrétně s podílem prací sody nebo použít změkčovač vody a k praní bílého prádla prací prášek z mýdlových ořechů na bílé prádlo případně gel na barevné prádlo nebo samotné rozpuštěné mýdlové vločky (ne sliz).

 

Složení

Olea Europaea Fruit Oil, Aqua, Sodium Hydroxide, Sodium Chloride.

Bezpečnost

Uchovávejte mimo dosah dětí.